Dagboeken van een Oostenrijker | 2 x
Oostenrijker die krijgsgevangen is gemaakt door Rusland. Heeft aatekeningen gemaakt. 2 dagboeken, met pentekeningen. Moeder heeft alle boeken . Er is een scriptie van in het Nederlands.
CONTRIBUTOR
M. Koenen
DATE
-
LANGUAGE
nld
ITEMS
13
INSTITUTION
Europeana 1914-1918
PROGRESS
METADATA
Discover Similar Stories
Twee ingebonden dagboeken 1914-1918. Een boek waar de twee dagboeken zijn samengevoegd in een kopie.
2 Items
Marinus Wandel, artillerie. Op diverse plekken in gestaan in Nederland te verdediging, Koewacht, Willemstad, Fortehel en Fortdehemel. Hij ging van Fortehemel naar Fortehel, toen was hij heel blij want in Fortehel was het veel leuker en beter Dagboeken later uitgeschreven In de jaren 50 en 60 is het verhaal helemaal uitgetypt en de verhalen zijn toen uitgedeeld in de familie. Bij de originele handschriften zijn er nog andere documenten zoals de verlofbriefjes en dergelijke. Het papier was schaars en hij schreef zeer klein over zijn diensttijd. Briekaart van zijn moeder, zij waren destijds verloofd. Op een kaart schrijft zij over een granaatinval in Nederland. 14de regiment infanterie, derde bataljon, derde compagnie. Marinus Wandel. Nieuwekerk in Zeeland. Hij is vier jaar lang gemobiliseerd geweest, van 1914 tot het einde. Oproep uit de burgemeester van Nieuwekerk. De loting zit erbij dat hij werd ingeloot om gemobiliseerd te worden, zijn broer werd uitgeloot. Het hele werk is tijdens de oorlog genoteerd. Zijn ontslagbrief van de militaire dienst. Hij heeft geprobeerd om de handtekening van de koningin te krijgen op het uitgetypte werk. Dat mocht niet en alle afwijzingsbrieven zijn erbij gevoegd. Uiteindelijk wel de brief van de secretaris van de koningin . Zijn boek is uiteindelijk wel in de bibliotheek van de koningin gekomen of in de provinciale bibliotheek van Zeeland. Over de ansichtkaarten van de Belgisch Franse broers is een film gemaakt. De film kunt u vinden op Vimio.com. Film Paul Glazier, de film hierover is genoemd Aan Louise.
Een schilderij van een persoon in legeruniform
1 Item
Een schilderij van een persoon in legeruniform. Afmetingen: 27 x 27,5. Deelneemster Marie Chrsitine Derycke is actief in vaderlandslievende verenigingen en beschikt nog over andere historische voorwerpen (foto’s koningin Astrid, koning Boudewijn). Ze heeft dit schilderij verkregen via bekenden.
Dagboek van een vluchteling
18 Items
Verhaal van vluchtelingen afkomstig van Aalst. Mevrouw Van Wichelen-van de Steene, met één van haar dochters, verpleegster bij het Rode Kruis, en de meid (Augusta) vluchten naar London. De reis verloopt via Gent en Brugge naar de kust (eerst Oostende?) en uiteindelijk naar Oostduinkerke. Dan gaat het via De Panne naar Calais waar de oversteek wordt gemaakt naar Engeland. Eerst in London, later naar Windsor en daarna terug naar London. Het dagboek is deels losbladig, deels in schriftjes en deels op kaartjes die werden gevonden in The Salisbury Hotel in Londen. Dit dagboek bestrijkt de hele periode van 1 augustus 1914 tot 3 juni 1919. De documenten werden gevonden op de zolder van de grootouders van Ivan De Jonghe. || Dagboek, deels losbladig, deels in schriftjes en deels op kaartjes. || || Remembrance || Dagboek van Belgische vluchtelingen, in Vlaanderen en Engeland. || dagboek vluchteling || Book || Women