Het verzet en de marteling van Maria Van Hove
De deelnemer kocht twee missalen met daarin geschreven het relaas van Maria Van Hove. Zij smokkelde brieven van soldaten en familieleden over de Nederlandse grens en werd hiervoor gevangen genomen en opgesloten als politiek gevangene in de gevangenis van Antwerpen van waaruit zij ook naar een kasteel in Duitsland werd gevoerd. De missalen bevatten (op afzonderlijke blaadjes en op de laatste lege pagina's van het boek) een beschrijving van de martelingen die zij moest ondergaan. Op de losse papieren staat hoe zij van Antwerpen naar Duitsland werd gevoerd en wanneer ze kaartjes opstuurde. In haar brief neemt zij afscheid van haar verloofde John en haar moeder. De eigenaar wil onderzoeken of zij de oorlog overleefd heeft.
Brief van Civilkommisariat Turnhout met opeising van de te voorziene hoeveelheid boter.
Groter dikker missaal met haar aantekeningen, enkele losse gebedjes en brieven met krabbels over haar vervoer en verzendingen, 1 klein dun missaal, Afscheidsgedichtje aan haar verloofde. 1 exemplaar Daily Mirror, 1 vooraf bedrukte postkaart, brief Civilkommisariat (boter)
CREATOR
Maria Van Hove
DATE
- 1918
LANGUAGE
nld
ITEMS
21
INSTITUTION
Europeana 1914-1918
PROGRESS
METADATA
Discover Similar Stories
Kaarten van het verloop van het front
5 Items
Kaarten van het verloop van het front. Rest volgt
Lidkaart van het Nationaal verbond van verminkte en invalide soldaten van den oorlog van François Van Goidsenoven
2 Items
Lidkaart van het nationaal verbond van verminkte en invalide soldaten van den oorlog van François Van Goidsenoven. Hij had chronische bronchitis opgelopen tijdens de oorlog. Afmetingen: 11 x 7,5 cm. François Van Goidsenoven was de grootoom van deelnemer August Wittebols. || Lidkaart van het Nationaal verbond van verminkte en invalide soldaten van den oorlog van François Van Goidsenoven. Hij had chronische bronchitis opgelopen tijdens de oorlog.
Familiefoto’s en postkaarten van het gezin Brouwers
2 Items
Drie postkaarten en vier foto's. Deze postkaarten en foto's zijn afkomstig van Camille Brouwers, de grootvader van deelneemster Lieve Brouwers. || De postkaarten tonen het kamp van Port-Villez, een verjaardagsgroet “My birthday wish to a Baby”, en het vissersmonument in Calais. De familiefoto’s tonen vermoedelijk scènes in Haworth : vader, het huis, twee familiefoto’s.