Foto's Gerrit Spijkerboer
4 foto’s grootvader van man van Coos Spijkerboer uit Velp: Gerrit Spijkerboer, die dominee was in Harderwijk, ook in vluchtelingenkamp. Op een der foto’s staat 1915 Coos Spijkerboer Zaalboslaan 34 6881 RJ Velp wordt behartigd door Mieke van den Brandt
CREATOR
Mieke van den Brandt
DATE
/
LANGUAGE
nld
ITEMS
8
INSTITUTION
Europeana 1914-1918
PROGRESS
METADATA
Discover Similar Stories
foto's
6 Items
Jacob Luinstra (11-03-1897 geboren, overleden op 20-06-1967), grootvader van de bezoeker. Het object is o.a. een carte de visite; dhr. Luinstra staat op de foto in zijn officiele uniform. Jacob Luinstra zat bij de huzaren van Boreel. Naast een foto brengt de bezoeker ook een zakboekje en landstormpapieren mee. Hij was gemobiliseerd en gelegerd te Amersfoort. Jacob Luinstra ging in 1919 uit dienst. Hij ging met verlof naar Woerden; een verlofbewijs & vervoerbewijs van Visvliet naar Woerden. Ook brengt bezoeker foto’s mee van het regiment. Achterop de foto staan de namen van de huzaren uit het regiment. De familie Luinstra had een boerderij in Oldekerk, Groningen.
foto's
11 Items
De heer Valkenburg vertelt het verhaal van een verzamelaarscollectie met objecten rondom de Duitse keizer Wilhelm II en de Grote Oorlog. De heer Valkenburg heeft deze collecti gekocht van een andere geapssioneerde verzamelaar, de heer Wouters uit Tiel De heer Valkenburg heeft ooit een grote collectie overgenomen van een particuliere verzamelaar, de heer Wouters uit Tiel, die enorm geïnteresseerd was in de Duitse keizer Wilhelm II en hierover meer dan 4000 objecten had verzameld. Divers materiaal, waaronder deze prentbriefkaarten en historische prentbriefkaarten. De briefkaarten en foto's zijn allemaal verschillend. OVer het algemeen is de bindende factor dat zijn afgebeeld de Duitse keizer en zijn generaals aan het front, bij hospitalen en in de loopgraven. Vooral had de heer Valkenburg belangstelling voor de collectie prentbriefkaarten en foto's waarop voorstellingen van personen en gebeurtenissen waren opgenomen. Bijzonder is een prentbriefkaart waarop men in een wit kader een foto van een eigen gesneuvelde held kon plakken. Als meest bijzondere foto wijzen de heer Valkenburg en de intervieuwers een foto aan waarop Wilhelm II een overwinningsgebaar maakt. Uit de jaren dat Duitsland nog overwinningen boekte.
Ansichtkaarten foto's
5 Items
Combinatie van commercieel verhandelde ansichtkaarten, unieke foto’s, een gedeelte persoonlijke correspondentie veel van ene Helmut, daarbij aangetekende of zelf getekende landkaarten. Het kan (redelijk algemeen) verzameld werk zijn of (redelijk) persoonlijk over eigen ervaringen.


