Henri Vanderdonck | augustus 1917.
Het portret van Henri Vanderdonck werd enkele maanden voor zijn aanhouding gemaakt. Henri werd op 6 november 1917 aangehouden in het leslokaal van het college van Hasselt. Hij was als student actief als 'passeur' en hielp mensen over de elektrische grensdraadversperring tussen Nederland en België.
CREATOR
Eddy Verschueren
DATE
1917-08
LANGUAGE
und
ITEMS
1
INSTITUTION
Europeana 1914-1918
PROGRESS
METADATA
Discover Similar Stories
Gevangenisdagboek Henri Vanderdonck.
1 Item
Het voorblad van Henri Vanderdonck's gevangenisdagboek geeft alle plekken en cellen weer waar hij gevangen werd gehouden. Achtereenvolgens Prison de Hasselt, cellule W.12 / Fort de la Chartreuse, salle 86 / Sennelager à Paderborn, Block IV, comp.4, nr. 12846.
Gevangenisdagboek Henri Vanderdonck.
1 Item
Le jour de l'an en prison! ... Je ne l'oublierai jamais quand plus tard je souhaiterai la bonne année à quelqu'un! zo begint het oorlogsdagboek van Henri Vanderdonck. Henri noteert verder dat hij op nieuwjaarsdag slechts één bezoek heeft ontvangen (van mevr. G. Wilsens) en aansluitend dat hij hoopt dat 1918 hem binnenkort de vrijheid zal brengen. Woensdag 2 januari sluit hij af met de positieve noot dat er lectuur in overvloed is en dat zo de tijd wat vlugger voorbij gaat.
Henri Vanderdonck (in uniform).
1 Item
Verso zijde van de portretfoto van Henri Vanderdonck in uniform. De briefkaart (Kriegsgefangenensendung) is geadresseerd aan zijn vader monsieur le docteur Vanderdonck en bevat enkel de meest elementaire informatie; zijn nummer als gevangene 12846, indeling 4ième Kompagnie en zijn verblijf Block IV. || Back


